Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomocy ! Co to za pierścień i czy ma jakąś wartość?
#1
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów , dostałem od dziadka pierścień lub coś takiego , mianowicie rozłożył mi się i teraz jest tylko 6 kółek , szukałem w internecie , jest to zwane puzzle-ring ma 6 oczek .

Wczoraj byłem u jubilera i pytałem z jakiego jest wyrobu , powiedział , że to srebro i , że pochodzi z Grecji(?)

Ja osobiście nie mam o tym zielonego pojęcia i chcę abyście mi pomogli .

Napiszcie co to za Pierścień i czy ma jakąś wartość .

Pozdrawiam serdecznie .

[Obrazek: scaled.php?server=543&filename=p2090134.jpg&res=medium][Obrazek: scaled.php?server=62&filename=p2090135a.jpg&res=medium]
[Obrazek: scaled.php?server=109&filename=p2090138.jpg&res=medium][Obrazek: scaled.php?server=69&filename=p2090139.jpg&res=medium]
[Obrazek: scaled.php?server=39&filename=p2090140.jpg&res=medium]



Odpowiedz
#2
Możesz zobaczyć podobne szukając po nazwie "Golanka" lub "Libanka".

to pierścień symbolizujący misje pokojowe i wielu polskich żołnierzy przywoziło takie z misji.

Podobno powstały bowiem libański zwyczaj nakazuje kobiecie, gdy idzie z mężczyzna do łóżko ściągną całą biżuterię. A taki pierścień się rozpadał, bo była złożony z kilku części i kiedy mąż wracał wiedział, że jego żona była niewierna.

Ciekawe możesz znaleźć na stronie:
http://www.puzzlering.com/

[Obrazek: Puzzle-Rings-LG-8TW4-2.jpg]

[Obrazek: Puzzle-Rings-7BDG-2.jpg]
Odpowiedz
#3
O , super dziękuje . Ten pierścień co posiadam ja jest identyczny jak na 2 zdjęciu . Ma on jakąś wartość?
Odpowiedz
#4
Wartość! Pieniądze!
Czy nie jest ważniejsze, że dostałeś go od dziadka, który pewnie był na jakiejś misji i ryzykował życiem?
Napiszę Ci tak. Są ludzie którzy uważają, że taki sygnet ma prawo nosić tylko mężczyzna który tam był. Inni nie zasługują.
Odpowiedz
#5
(02-09-2012, 05:42 PM)Emmix napisał(a): Podobno powstały bowiem libański zwyczaj nakazuje kobiecie, gdy idzie z mężczyzna do łóżko ściągną całą biżuterię. A taki pierścień się rozpadał, bo była złożony z kilku części i kiedy mąż wracał wiedział, że jego żona była niewierna.

Tak poza tematem, żona złamie przysięgę małżeńską, a będzie przestrzegała zwyczaju ściągania pierścionka? Trochę bez sensu. ;]
Odpowiedz
#6
Nie no , żeby nie było ja go nie chcę sprzedać , tylko po prostu jestem ciekawy . Chcę go złożyć jakoś zabezpieczyć żeby się nie rozłożył i do kolekcji !Uśmiech . Więc wie ktoś może orientacyjnie cenę?Uśmiech
Odpowiedz
#7
Ponawiam pytanieUśmiech
Odpowiedz
#8
masa wyrobu x cena zlomu
Odpowiedz
#9
(02-10-2012, 09:51 AM)Michal napisał(a):
(02-09-2012, 05:42 PM)Emmix napisał(a): Podobno powstały bowiem libański zwyczaj nakazuje kobiecie, gdy idzie z mężczyzna do łóżko ściągną całą biżuterię. A taki pierścień  się rozpadał, bo była złożony z kilku części i kiedy mąż wracał wiedział, że jego żona była niewierna.

Tak poza tematem, żona złamie przysięgę małżeńską, a będzie przestrzegała zwyczaju ściągania pierścionka? Trochę bez sensu. ;]

Chodziło generalnie o to, że żeby móc zdradzić swego narzeczonego/ męża kobieta musiała zdjąć obrączkę, by się nie wydało, że jest komuś obiecana. Dzisiaj zdaje się ciągle jest to praktykowane, tylko pierścionki łatwiej z powrotem włożyć...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości