Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warunki sprzedaży złota
#1
Witam,

Wiem, że nie tego się tyczy to forum, jednakże jest to dla mnie interesujący temat.
Jeżeli admin uzna, że temat się nie nadaje proszę o usunięcie go Rumieniec

Poszukuję informacji na temat warunków jakie należy spełnić aby móc sprzedawać biżuterię złotą. Czy należy być zarejestrowanym w cechu?

Za wszelką pomoc dziękuję Ząbki
Odpowiedz
#2
Z tego co wiem sprzedaż biżuterii nie wymaga nic więcej niż działalność gospodarcza.

Specjalnie pozwolenia trzeba natomiast gdybyś chciał sprzedawać złoto dewizowe i platyny dewizową.
Niżej masz link do zarządzenia Prezesa Narodowego Banku Polskiego z dnia 28 marca 1995 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na kupnie i sprzedaży walut obcych oraz złota dewizowego i platyny dewizowej.

Nie chce mi się przez to przebijać, ale jak rozumiem to dotyczy kantorów.

http://msp.money.pl/akty_prawne/zarzadze...6,202.html
Odpowiedz
#3
Dzięki bardzo Uśmiech artykuł i ustawa faktycznie dotyczy sprzedaży prowadzonej przez instytucje pozabankowe, kantory itp.
No nic szukam dalej Uśmiech
Odpowiedz
#4
Rejestracja w cechu jest wymagana przy wyrobie biżuterii.
Sprzedaż jubilerskich wyrobów gotowych to zwykła działalność gospodarcza. Idziesz do urzędu i rejestrujesz działalność - sprzedaż biżuterii, zegarków itp.
Odpowiedz
#5
a co to takiego wielkiego rejestracja w cechu...jedziesz do najblizszego i sie rejestrujesz...nie wiem czy sa jakies oplaty, ja jak sie rejestrowalem na importera to nie placilem nic.
Odpowiedz
#6
Witam, zazwyczaj w naszym kraju kupujemy biżuterię już ocechowaną i z jej sprzedażą nie ma problemu jednak do jej sprzedaży mósimy mieć zarejestrowaną kasę fiskalną ponieważ są to metale szlachetne. Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
A ja jestem ciekaw dlaczego sprzedając złoto dostaje pieniądze jak za złom, a kupując złoto - wiadomo - płacę jak za złoto? Pytam bez ironii. Jestem ciekaw skąd taka diabelska marża.
Odpowiedz
#8
Sprzedajesz złoto. Kupujesz wyroby ze złota. cena złota+cena wyprodukowania+marża dla hurtownika+marża sklepu=cena gotowego wyrobu
Odpowiedz
#9
(12-02-2010, 07:09 PM)patataj napisał(a): Jestem ciekaw skąd taka diabelska marża.

Prościej chyba powiedzieć ze ludzie handlujący złotem chcą na tym zarobić Puść oczko trudno żeby skupowali i sprzedawali po tych samych cenach.
Pozatym tak jak bialaskl pisał dochodzi do tego mnóstwo marz innych ludzi (a podatki?).
Odpowiedz
#10
Witam,
Jeżeli można odświeżę trochę temat.

Podobnie jak kolega chciałbym się dowiedzieć jakie pozwolenia trzeba mieć aby móc odsprzedawać biżuterię złotą z kamieniami szlachetnymi typu: diamenty, brylanty itp.

Nie chcę tego produkować tylko kupować z hurtowni gotowe wyroby (produkty) i odsprzedawać dalej.
Wystarczy sam wpis w PKD czy trzeba mieć coś więcej.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości