Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malachit - jak odzyskać połysk?
#1
Question 
Witajcie,
jak mogę odzyskać połysk na malachitowych kuleczkach, które popsułam przez wrzucenie do oksydy? (proszę nie bić Puść oczko ciągle się uczę, także na własnych błędach). Wrzuciłam łańcuszek z kamykami do oksydy, a nie pomyślałam, że wśród kamieni mam 4 kuleczki malachitu, który po wyciągnięciu z oksydy zrobił się matowy, pokryty nalotem. Nalot udało mi się wyczyścić, niestety połysk nie wraca, mimo, że poleruję flanelką i czyszczę w wodzie z delikatnym mydłem.
Będę wdzięczna za jakieś wskazówki Rumieniec
Odpowiedz
#2
.......
Białą pastą polerską nałóż na filcową końcówkę do szlifierki i poleruj a ściereczką potem. Nie wdychaj pyłu z malachitu bo będziesz kasłać . Może jeszcze ktoś coś poradzi. Ja tak wypolerowałam afrykańską szkatułkę z malachitu na zdjęciu, jest błysk. W afryce robią piękne rzeczy ale czasem nie polerują.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#3
Ja często stosuję zwykłą białą pastę polerską samochodową, taką najtańszą do usuwania rys na lakierze. Sprawdza mi się zwłaszcza przy polerowaniu żywicy. Ma w swoim składzie również wosk "carnauba".
Trzeba czyścić ręcznie, bo będziesz miała naokoło wszystko popryskane, łącznie z Tobą. Ząbki
Tylko trzeba potem dobrze szczoteczką z jakimś płynem wymyć, bo trochę zostaje w zagłębieniach.
Nazywa się "Pasta lekko ścierna AUTOMAX".
Może Ci się Sopelko nada. Uśmiech
Odpowiedz
#4
Magda, Novator - dzięki za odpowiedzi Uśmiech
Niestety nie mam białej pasty, samochodowej też niet, ale ośmielona Waszymi podpowiedziami mocniej przejechałam niebieską pastą polerską, którą mam (ręcznie, bo raz że nie mam polerki mechaniczej, a dwa że kamyki takie tycie). I sukces!!! Ząbki malachity znów delikatnie połyskują Uśmiech
Jeszcze raz dziękuję za pomoc i wskazówki do najbliższych zakupów :*
Odpowiedz
#5
Fajnie, że Ci się udało, bo smutno się robi człowiekowi, jak coś zepsuje.Niezdecydowany
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości