Wszystko o jubilerstwie

Pełna wersja: Jak zrobić zegarek?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam czy może ktoś z Was próbował robić koperty, bransolety, dekielki te co są od spodu(tu trzeba jakiejś maszynki?)? Czy da się to zrobić przy użyciu wyłącznie sprzętu jubilerskiego/złotniczego? Oczywiście mowa o wszystkim prócz mechanizmu(to chyba będzie lepiej zakupić) Uśmiech
witam

Ja próbowałem koperty ale ze stali. Teraz w styczniu będę robił srebrną tylko szukam wiadomości jakiej próby do tego potrzeba.  

[Obrazek: 859a9b27e28be2779474e0ce3ca3c0f3.jpg]

Robię też tarcze.

Na pewno się da zrobić :-)

Pozdrawiam Leszek
W necie jest pełno damskich próby 925 ale nie widziałem za bardzo męskich. Ciekawi mnie jak robią dekielek też z 925.. Uśmiech
Zastanawia mnie też czy na jakiejś bizownicy da się otrzymać pierścień na kształt korpusu około 4-4,5cm średnicy. Widziałem gdzieś taką giętarkę/walcarkę ręczną, też fajna sprawa Uśmiech
Leszku co do Twoich tarcz jestem pełen podziwu, imponujący też jest fakt zrobienia i użycia przez Ciebie giloszarki Uśmiech
(12-20-2015, 08:14 PM)Powerek napisał(a): [ -> ]W necie jest pełno damskich próby 925 ale nie widziałem za bardzo męskich. Ciekawi mnie jak robią dekielek też z 925.. Uśmiech
Zastanawia mnie też czy na jakiejś bizownicy da się otrzymać pierścień na kształt korpusu około 4-4,5cm średnicy. Widziałem gdzieś taką giętarkę/walcarkę ręczną, też fajna sprawa Uśmiech
Leszku co do Twoich tarcz jestem pełen podziwu, imponujący też jest fakt zrobienia i użycia przez Ciebie giloszarki Uśmiech

Dekielek będzie stalowy chromowany bo chyba wytarłby sie na ręce.

Mam taką giętarkę tylko chyba nie mam kamienia do 4 cm, sprawdzę to dam znać.

Do robienia tarcz zapraszam w dziale Krzywego o emaliowaniu piszemy jak robić emalię.  :-)

Pozdrawiam
Przeciez normalnie zegarki z 925 są. W czym problem?
(12-20-2015, 09:56 PM)mnap89 napisał(a): [ -> ]Przeciez normalnie zegarki z 925 są. W czym problem?

Marku na kieszonkach widziałem próbę 800 (?)

Pzdr
Srebro 0,800 ma lepsze właściwości mechaniczne - jest twardsze, no i tańsze.
Z 800 tez są. Ale bardzo duzo jest 925.
(12-21-2015, 05:08 PM)mnap89 napisał(a): [ -> ]Z 800 tez są. Ale bardzo duzo jest 925.

To teraz muszę ustalić czy odlać czy wyciąć piłą z kawałka blachy.
Stron: 1 2 3 4