Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prostnica - problem
Mnap89 zostanie osadzić na gorąco, ale to wątpliwa sprawa w tym przypadku.
kolorowy nie pouczaj, oraz pamiętaj kiedy sypiesz słowami to trzeba mieć usadzanie, szczegolnie to dotyczy technicznych spraw
Oprawiam ...
Odpowiedz
(08-28-2016, 06:30 PM)orafo napisał(a): Mnap89 zostanie osadzić na gorąco, ale to wątpliwa sprawa w tym przypadku.
kolorowy nie pouczaj, oraz  pamiętaj kiedy sypiesz słowami to trzeba mieć usadzanie, szczegolnie to dotyczy technicznych spraw

osadzić na gorąco i to dotyczy tech. spraw , z tego co mnie uczono to podczas grzania cząsteczki zwiększają objętość , to co ty chcesz rozgrzać - futerko tej wiertarki ?  żeby podczas stygnięcia skurcz wzmocnił trzymanie , bo jeśli wałek nośny to chyba nie ma sensu , po za tym jest jeszcze kwestia hartowania i zmiany twardości materiału , utrzymanie wymiaru i osi podczas obróbki termicznej . Może zmień w swoim pości kolorowy na orafo ? 

Pozdrawiam Wojtuś Uśmiech  
Odpowiedz
Wojtuś dajżesz sobie spokój, Ten uchwyt można zafiksować na kilka sposobów, Co do twego gdybania o termo obróbce i deformacji metalów przy 200 С° ono wskazuję na poziom twego technicznego rozumienia. ---rozgrzać - futerko--- niezły mem, jednak wole raczej trzepać młode futerka Uśmiech.
Oprawiam ...
Odpowiedz
Najważniejsze to odpowiedzieliście na pytanie co tam się zepsuło,

Rozkręciłem i nabiłem go delikatnie młotkiem ale dalej spada, jeśli gwarancja nie przejdzie to może to zespawam

Co do nowej to się zastanawiam czy kupić jakiegoś foredoma czy po prostu no name chińczyka.
Ceny markowych i wydatek 300-500 dolców to za dużo.
Odpowiedz
a co różnica foredom czy chińczyk, jak foredom czy grobet i tak to robią w chinach. to wszystko jeden h....j. tak samo działa i tak samo się psuje, różnica jest w tylko cenie.
Odpowiedz
Ja pierdolę, ilość przekleństw w wątku taka, jakby niektórych tu dopiero z pierdla wypuścili. Robimy ładne rzeczy i trzymamy poziom też w życiu, czy zaczynamy grypsować?
Odpowiedz
(08-29-2016, 08:32 AM)szrapnel napisał(a): Co do nowej to się zastanawiam czy kupić jakiegoś foredoma czy po prostu no name chińczyka.
Ceny markowych i wydatek 300-500 dolców to za dużo.
Bez przesady z tymi cenami masz tu poręczną prostnice z gwarancją w orginale za 300 pln.
http://www.wkociuba.pl/PROSTNICA-No-28-U...4448).aspx
Odpowiedz
Czytam cały wątek. Trochę niepotrzebnych słów się wyrwało. Jak już koledzy pisali, jeżeli
tam jest stożek do mocowania, to jedynie na tokarce można precyzyjnie osadzić. Jak będzie
bicie to niszczysz wiertła i frezy. Szkoda w tedy zachodu Uśmiech
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
Przekopałem szuflady i znalazłem jakąś starą 30 , napisz na PW adres to wyślę ją jutro na twój koszt , jeśli chcesz ?
Odpowiedz
Olaf: ogólnie zgadzam się, niema sensu przepłacać za oryginalną prostnice H30, lecz to nie dotyczy innych prostnic Foredom. Ten chinol może być w różnej jakości (jakośc łożysk, luz na walu i t.d.) ale jednak polecam totolotka z prostnicą H30.
Kolorowy: Wojtek nie podjudzam, ale znów nieco nie udany przykład, dlatego że strasznie niewygodnie zmieniać frezy, walki w takich prostnicach (przez otwór i d. klucz). Zaleta jednak że oni nie biją i smukłe, gdybym wyrwał za rozsądną cenę tobym zamocował na "stale" wiertlo 0,6 i zmieniał od razu prostnicy z narzędziami. Twoja szufladowa propozycja
charakteryzuje ciebie z pozytywnej strony, + od mnie .
Szrapnel jestem przekonany że znajdziesz samom chińską prostnice 20$ H30, może koledzy z warsztatów samochodowych mają fiksator gwintów anaerobny (na przykład Locktime czerwony), po oczyszczeniu rozpuszczalnikiem wystarczy dwie kropelki tego wynalazku trzyma naprawdę mocno (b polecam w innych przypadkach). Jak skrzywi się zacisk to będziesz wiercić inną prostnicą, a felerną do zabaw z papierem ściernym. Dopiero przypomniałem kiedyś wyskakiwał mi uchwyt na b.dużej stolowej wiertarce, kawalek papieru wokół stożka i drewniany mlotek poradzili z problemem.
Astar6. gratuluje zakwalifikowania do listy ignoru.
Oprawiam ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości