Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka moich wyrobów z Bursztynem
Tu spędzam czas

[Obrazek: norwind_wisiorki_pracownia.jpg]

A oto kilka wisioröw z tego tygodnia

[Obrazek: norwind_wisiorki_01.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_02.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_03.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_04.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_05.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_06.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_07.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_09.jpg]

Pierwszy wisior wstawilem niechcacy 2 razy przepraszam.
Odpowiedz
Nie ma za co, administracja sprzatnie Uśmiech

Ladne wisiorki. A bursztynki zawsze ciesza moje oko, kazdy jest inny, niepowtarzalny. Te zalamania plaszczyzn wewnatrz, inkluzje ...
Stara dobra szkola oprawy.
Nie wiem co ludzie widza w kolorowych kamieniach, wszystkie sa takie same, a juz brylanty beznadziejne, powtarzalne i bezplciowe. Ale ja nie jestem znawca tematu.
Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz
O matulu! Piękne te Twoje prace, Nordwind!Cool
/Usunąłem powtórzone zdjęcie./
Odpowiedz
Administracja sprzątnie i poprawi Uśmiech
Angus był szybszy, ja dodałem małe techniczne poprawki.

Piękne prace, świetne zdjęcie pracowni. Aż czuć ten klimat pracy.
Odpowiedz
nordwind1,szkoda że zostało wykasowane,bo fajny proces tworzeniaRozmarzony,jak długo polerujesz po oksydowaniu w polerce i jaki jest wsad.
Odpowiedz
Hallo Rubicom nie jest wykasowane Popatrz "nordwind cos tam klepie " tam tez napisalem odpowiec na twoje pytanie
Pozdrawiam
Odpowiedz
Dzisiaj wykonany wisior i krzyzyk
[Obrazek: 015emn.jpg]
Odpowiedz
[Obrazek: nordm.jpg]
Odpowiedz
Nordwind1 czy możesz zdradzić w jaki inny sposób mocujesz bursztyn w cardze oprócz jej zakucia ? Używasz kleju ? A jak zamocować bursztyn gdy carga jest bardzo niska ? Czy pozostaje tylko niestety klej ? Myślę, że gdy bursztyn jest ciemnego koloru czy też mleczny to można go wkleić na sztyftach od tyłu, ale gdy jest przezroczysty? Na pewno też wykorzystujesz elementy ozdobne które po odpowiednim wyprofilowaniu trzymają kamień. Jakie stosujesz techniki ? Pozdrawiam
Odpowiedz
W wyrobach bez oprawki podklejam Bursztyn i sztyfty klejem do perel. Kiedys podklejalem klejem dwuskladnikowym ale on po kilku latach a czasami duzo szybciej zolknie i kamien wypada. Kleic bez sztyftow bym nie radzil wczesniej czy puzniej wypadnie.Jak zamocowac bursztyn w oprawie bez zargi tylko na sztyftach pokaze w najblizszych dniach z Fotorelacja.
Przy bursztynach przezroczystych tak ustawiam zdobienie aby zaslonic sztyfty. na przyklad sztyft wlutowany pod listkiem ktory odrazu go przyslania.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości