Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje pomysły na biżuterię.
(11-07-2014, 03:38 PM)pete napisał(a): Kfadrat to jest matowione frezem z posypem diamentowym. Kriss o tym pisał i wiem, że z pewnością czytałeś jego wątek o technikach zdobienia srebra. Uśmiech

i to wychodzi takie "nieswiecace"? mi zawsze wychodzi taki polmat z tendencja do blyskania
Odpowiedz
sorry, że dodaje swoje trzy grosze, ale jeżeli chcesz matować, to powierzchnia musi być wypolerowana Uśmiech
Odpowiedz
no tak, tylko moj bol polega na tym, ze nawet po wypolerowaniu i zmatowaniu na wolnych obrotach i tak ciagle powierzchnia jest "swiecaca". To nie jest taki mat jak daje np. piaskowanie czyli zero powierzchni ktore mocno odbijaja swiatlo. Mam nadzieje, ze pisze dosc zrozumiale o co mi chodzi
Odpowiedz
jeżeli zrobisz to "gęsto" to powinno być ok.
Odpowiedz
to moze inaczej, czy to jest matowane pociagnieciami tylko w jedna strone czy na okolo?
Odpowiedz
to co pokazał Pete to w jedną stronę
Odpowiedz
no to ja juz nie wiem co ja robie nie tak, ze mi wychodzi taki z blyskiem. Dzisiaj usiade i zrobie po swojemu, pstrykne foto, moze ktos znajdzie jakas rade dla mnie
Odpowiedz
jeżeli chodzi Ci o taki mat jak pisałem w poście, to musisz złożyć dwa palce ( kciuk i wskazujący ) paznokciami, tak, żeby się stykały i powiesić na nich swobodnie obrączkę, a potem frezem ją matować tak, żeby frez ją obracał jedynie delikatnie uderzając w obrączkę. Trudno to opisać i trzeba poćwiczyć Uśmiech Obrączka będzie się obracała na palcu prawie z taką samą prędkością jak frez tylko w przeciwną stronę
Odpowiedz
kumam czacze, sprobuje tez tego numeru.
Odpowiedz
Tak jak napisał Kriss, frez ciągnąłem w jedną stronę wzdłuż obrączki, delikatnie dotykając powierzchni. Obrączkę trzymałem zaś sztywno w palcach opartą na stole na gumowej podkładce. Muszę wypróbować też sposób Krissa, z luźno zawieszoną na palcach obrączką. Uśmiech
"Grawer Met" Paweł Tucki[url=http://www.facebook.com/MetaluBlask][/url]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości