Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem podczas walcowania
(04-19-2014, 06:25 PM)Mizu napisał(a): i rozumiem, że wałki w WJSM52 takie są Puść oczko ?
czytałem opis, nie ma tam opisu wałków. Musiał byś zapytać producenta, ale za te pieniądze to raczej nie. Przypuszczm, że wykonane są tylko z dobrej gatunkowo stali. Jeżeli będziesz ostrożnie ekspoloatował to wystarczy na parę lat.
Odpowiedz
mhm. to nie rozumiem co trzeba kupić żeby było porządne Puść oczko
Odpowiedz
zamawialem u rodenta szlif i polerke rowków , ponad 30 rowków średnica wałka około 6cm długosc wałkow jakies 20cm roboczej, za hartowanie tych wałków- wysyłka do zakłądu robiacego takie usługi- stele z nimi wspólpracują- wezmą odemnie około 300-350zł wiec nie jestem pewien czy w standardzie nie mają utwardzanych.zapytaj.
Odpowiedz
Dostalem wiadomość od firmy rodent, jak możecie to powiedzcie co o tym sądzicie, będę wdzięczny za każdą kolejną wypowiedź, bo nie są azotowane i nawęglane, są natomiast utwardzane do 62hrc co czytałem, że jest bardzo twarde, ale nie kruche.

TREŚĆ WIADOMOŚCI
Walce do naszych walcarek wykonujemy ze stali NC6. Walce są wstępnie utwardzane cieplnie „na wskroś” do około 48 hrc, a później są utwardzane powierzchniowo w pętli indukcyjnej na ok. 62hrc. Tak wykonane wałki z miękkim rdzeniem nie pękają, a twarda warstwa zewnętrzna zapewnia długotrwałą pracę bez odkształceń.

Z tego co wyczytałem to jest bardzo dobra stal,malo która jej dorównuje, tyle, że rdzewieje :/
Odpowiedz
Jak Ci z Rodentu odpisują o wałkach jak są wykonane to możesz być pewny, że wszystko jest O.K. A rdza? no cóż musisz się pilnować bardzo, żeby do walcarki nie trafiał towar z wodą lub co gorsze kwasem ale jak nawet się to zdarzy to nie jest koniec świata i wystarczy je starannie wytrzeć. Nawet gdyby się pojawiła rdza wystarczy zetrzeć ją papierem ściernym.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości