Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foty z roboty
@Greg a widziałeś jak pieknie są wykończone łapki i są troche krutsze niż na zdjęciu. Niestety zdjecie pokazuje tylko fragment i nie widać reszty, żeby można w pełni ocenić.
Odpowiedz
Ano zgadzam się z Tobą Kriss ale pytającemu chyba chodziło o sposób oprawy a niekoniecznie dokładnie o to co na zdjęciu
Odpowiedz
Video 
(05-17-2014, 02:38 PM)kriss napisał(a): wygląda
--To tylko tak wygląda, ten facet to wyprawia... Odnośnie 3D w większości te modeli majo tylko wspomagacie otwory. Oprawę o jakom pytałem próbowałem wykonać z kamieniem 1.25, na dwie strony jako-tako wyszło, ale są pewne wątpliwości. Filmik jego polecam:
Oprawiam ...
Odpowiedz
Jeżeli ktoś ma zapał i chęć do pracy to szkoła nie jest potrzebna. Uczysz się podpatrując innych i bazując na własnej pomysłowości. Jeżeli to jest robione ręcznie to współczuje. Musi być masochistą. Dzisiaj to wszystko robi się w 3D i można odlać nawet z kamieniami. Oczywiście jest to do wykonania ręcznie, tylko trasowanie otworów i frezowanie łapek zajmuje wiele godzin i niewielki błąd w rozmieszczeniu kamieni niweczy całą pracę. Niech Ci Greg sam powie. W większości tych wyrobów kamienie są jednakowej wielkości i musisz je rozplanować na siatce heksagonalnej ( plaster miodu ). Wszystkie łapki są w węzłach tej siatki i kamienie nie oprawiasz przypadkowo, bo mają wspólne łapki. Musisz zacząć z jednej strony i oprawiać kolejne kamienie we wspólne łapki. Inaczej nic z tego nie będzie. Na zdjęciu które zamieściłeś jako pierwsze łapki są rozcinane sztyhlem (rylcem) i układane na kamieniach. To trochę łatwiejsze, bo masz więcej łapek do każdego kamienia. Musisz postępować tak jak Greg to opisał. Po nawierceniu otworów odpowiednio mniejszym wiertłem otwory rozfrezowujesz kulistą koronką mniejsza od wielkości kamienia. Chodzi o precyzyjne rozmieszczenie otworów. Jak otwory masz idealnie rozmieszczone, to frezujesz koronka o wielkości kamienia. Potem rylcem usuwasz nadmiar materiału pomiędzy kamieniami tworząc łapki, które później zagławiasz na kamieniach. Można zamiast rylca robić to koronka stożkowa. Kwestia doświadczenia i wprawy. Słowami trudno wszystko opisać. Musisz poeksperymentować. Najlepiej kup np. gumę arabską( klej w sklepach dla plastyków ), przyklej nim kamienie w miejscach gdzie mają być osadzone (oczywiście do góry nogami ) i jakimś ostrym narzędziem porób punkty w miejscach, gdzie wg Ciebie mają być łapki. Mając wytrasowane punkty pod łapki odklej kamienie ( kle bardzo łatwo usuwa się wodą, używa się go przy emaliowaniu, bo podczas wypalania emalii całkowicie się utlenia ) Po odklejeniu kamieni połącz liniami wytrasowane punkty. Przetną się i w miejscach przecięcia możesz wiercić otwory pod kamienie. Bardzo żmudne zajęcie, ale jak Ci się już uda daje wiele satysfakcji. Powodzenia.Uśmiech
P.s. film bardzo ładny, ale ta ilość kamieni zaczyna nudzić. Z własnego doswiadczenia wiem, że kobiety lubią dużo kamieni, bo chodzi o ten błysk, ale musi byś widoczne złoto nie tylko kamienie.
https://www.youtube.com/watch?v=_ofAZTw2AJw
Odpowiedz
kriss zaduzo literek niestety o niczym.
Oprawiam ...
Odpowiedz
Bez urazy Orafiu ale jeżeli twierdzisz że kriss o niczym to ci sie fora pop...
Odpowiedz
Chris o jakie fora mowa? Co to ma znaczyć
Oprawiam ...
Odpowiedz
Oralo!!!!!!!!!! co ty pieprzysz.no i co z tego ze ktoś nie chodził do szkoły??????

żeby być dobrym rzmieślnikiem nie musisz miec szkól. musisz sie uczyć samemu albo mieć kogogoś kto ci pokarze co i jak. reszta to praca uczącego sie!!!

znam złotników będących z zawodu bibliotekarzem, doktorem filozofi, kolejny to inżynier mechaniki precyzyjnej, geolog....wiec o czym ty piszesz?

moim jednym z pierwszych mentorów był i jest nadal starszy złotnik co w rzemiośle siedzi 60 lat... gwarantuje ci że sztuczek, patentów i umiejetnosci to mógłby nauczyć niejednego prowadzacego kursy złotnicze.

mi podpowiedzi krisa wdają sie:
A logiczne,
B proste ,
C jasne -przejrzyste

Over bez odbioru
Odpowiedz
Nie wiem ale wydaje mi się że język polski nie jest pierwszym językiem orafo ??
Może się myle a może z tego powodu są pewne nieporozumienia ??
Orafo fajnie byłoby zobaczyć zdjęcia Twojej oprawy.
Może i ja jak znajde chwile czasu Uśmiech to spróbuje takiej oprawy.
Odpowiedz
(05-17-2014, 08:09 PM)kriss napisał(a): Jeżeli to jest robione ręcznie to współczuje. Musi być masochistą.

Dlaczego? Po prostu trzeba to lubić Rozmarzony tak samo jak pracować w tym zawodzie.

(05-17-2014, 08:09 PM)kriss napisał(a): ale musi byś widoczne złoto nie tylko kamienie.
Mój mistrz z tym by się nie zgodził, twierdził że oprawa ma pokazywać piękno kamieni a nie na odwrót.
Zwłaszcza że wcześniej często oprawiano w srebro (brylanty)

(05-18-2014, 08:52 AM)Greg napisał(a): Nie wiem ale wydaje mi się że język polski nie jest pierwszym językiem orafo ??

Też to miałem, użycie translatora? Kierunek wschód?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości