Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bransoletki z bursztynem.
Dziś dorzucam kilka zdjęć z ostatnich robótek. Oczywiście bursztyn.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Super wyszedł Ci ten owad.
Odpowiedz
1. Bransoletka ładna
2. Żuk gnojak wymiata Ząbki To broszka?
3. Ładna zawieszka, pasuje wykonczeniem do pierwszej bransoletki
4. "Płuca" palacza razem z żuczkiem najlepsze Uśmiech
5. Podoba mi się połączenie w tej zawieszce perełki z bursztynem
6. Ostatni wisior bardzo ladny, elegancki Uśmiech
Odpowiedz
Dzięki kriss. Próbuje coś ''sklecić'' jeśli mam godzine, dwie wolne między usługami (naprawkami), których naparzam dosyć sporo.

Żuk to wisiorek, wisi skośnie głową do góry. Pod spodem jest dolutowana zawieszka.
Odpowiedz
Figaro jak był oprawiany ten ostatni bursztyn na prostokątnej płytce?
Odpowiedz
Od tyłu jest przylutowana carga z tysiączki, która następnie jest doklepana (zawinięta) od tyłu do kamienia. Wcześniej jednak jest poprzecinana na kantach i dopiero zaginana. Następnie te kanty w miejscach zalutowanych dopieszczam gumką. Z boku można przewiercić carge i zamontować sztyft wtedy trzyma jak diabli. W tym przypadku dałem tylko klej UHU po bokach cargi.

Zauważ że z boku wisiora jest dany rant żeby wisior był optycznie masywniejszy i wtedy nie widać cargi.
Odpowiedz
Dzięki
Odpowiedz
Dziś dorzucam kilka zdjęć jak można zrobić prostą broszkę z bursztynem.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Zrobiłbym niższe mocowanie. Po co tyle materiału nad zawiasem niepotrzebnie będzie odstawać i zaokrągliłbym bardziej rogi.
Odpowiedz
Można by tak jak proponujesz. Ja zrobiłem tak żeby igła prężyła po zamknięciu na całej długości, dzięki temu spełnia dłużej swoją funkcje. W bramce jest mały rowek w którą chowa się igła. Powinien być też do zamykania ''kogut'' co podnosi prestiż wyrobu ale akurat nie miałem więc jest haczyk. Może rzeczywiście można było zrobić delikatniejszą brameczkę.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości