Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leszek i jego "piękne" prace jubilerskie :-)) - warto czytać ten wątek :-) tu ikony
(09-12-2015, 11:58 PM)cactoos napisał(a): Jasna dupa! Ten szkielecik do emalii to ułożyć potrafię, ale te "hardy", "kontry" i "fluxy"... nie ogarniam.
A ikonka gicio!

Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin  widać że nie czytasz działu emalierstwa Biggrin Biggrin
w skrócie : na każdy materiał jest odpowiednia emalia.

Tutaj stosuję jest miedź na którą chcę położyć druty srebrne a jak wiesz one się razem nie lubią. Daję twardy (hard) podkład by separować. W tym wypadku podkład - flux Milton 8100 średni na 4 minuty w piecu jasno wiśniowym.
Potem nakładam druty które pokrywam soft emaliami w tym przypadku bezbarwny Schauer wypalam 4 minuty ale w piecu ciemno wiśniowym dzięki czemu druty nie opadają w pierwszej warstwie (HARD) a druga (SOFT) się topi.
Nie zawsze tak się uda i czasami pomimo zachowania separacji część drutowania znika ku "uciesze emaliera".
Ostatnio po 20 godzinach pracy znikło mi oczko Jezuska i korona Marii.      Jest to do uratowania ale ile sprawia "uciechy".
Cactos jestem do dyspozycji 24 godziny w dziale emalierstwa. Co wiem to doradzę - co nie wiem to się dowiem. Biggrin
KONTRA - to kontremalia którą nakładamy po drugiej stronie metalu przy przeciwdziałać naprężeniom. Dzięki temu emalia nie pęka.

Dziękuję

ps. Grotek dziękuję za pochwały ale nie wiem jaki to święty Biggrin  wieczorem poczytam to napiszę .
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
Dzisiaj miedziana "ikona" S.Vincenta.

Miedź 0,5 mm, trawionko 1 godzina, czas wykonania 10 minut.

Żona powiedział że jestem "prawdziwym artystą" Biggrin Biggrin Biggrin 
.
Odpowiedz
(09-19-2015, 04:37 PM)Leszek napisał(a): Żona powiedział że jestem "prawdziwym artystą" Biggrin Biggrin Biggrin 

dodał bym, że ostatnio bardzo płodnym  Biggrin Biggrin Biggrin
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
Leszek, czemu te święte mordy na ikonach wygladaja jakby mieli downa ? Ząbki
Odpowiedz
(09-19-2015, 05:49 PM)kriss napisał(a):
(09-19-2015, 04:37 PM)Leszek napisał(a): Żona powiedział że jestem "prawdziwym artystą" Biggrin Biggrin Biggrin 

dodał bym, że ostatnio bardzo płodnym  Biggrin Biggrin Biggrin

Co Ty Kriss ??????  Mam jedynaka i nigdy więcej Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin

(09-19-2015, 07:34 PM)mnap89 napisał(a): Leszek, czemu te święte mordy na ikonach wygladaja jakby mieli downa ? Ząbki

Bo to obrazy :-) Biggrin Biggrin
.
Odpowiedz
Ale popatrz, ze te stare co kiedys malowali/robili wygladaja tak samo. Czujesz ten styl? Ząbki
Odpowiedz
Ja chcę by wyglądały staro. To wszystko ćwiczenia by kopiować ikony i inne ???? z przed 1000 lat.

Marek jak się nazywają ikony w Polski kościele bo przecież to nie ikony Cry
.
Odpowiedz
A ja nie wiem, do kosciola nie chodze Ząbki
Odpowiedz
Leszek napisał(a):Marek, a jak się nazywają ikony w kościele?

Ikony w kościele nazywają się herezją i bałwochwalstwem, albowiem Pon Bucek pedzieli Mojżeszowi 

Nie czyń sobie podobizny czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego co jest w wodzie pod ziemią.
 Nie będziesz się im kłaniał, i nie będziesz im służył, gdyż ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę 
ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a okazuje łaskę do tysiącznego pokolenia
 tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. 

2 (przykazanie) Mojż. 20:4-6 (por. Wj 20,4-6 Biblia Tysiąclecia)

Jamen.
Biggrin
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
Hahaha, dobre dobre Ząbki
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości