Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy ornament
Pozazdrościłem koledze Orafo i spróbowałem wygrawerować ornamencik. Oto co wyszło:

Najtrudniej jest zrobić cienie
Odpowiedz
Widzę, że po za emalierami już tylko grawerzy zostali na forum. A gdzie złotnicy/srebrnicy ZąbkiZąbkiZąbki
Jak dla mnie możesz zazdrościć koledze Orafo częściej. Będzie miał kto SK. Leszkowi tarcze grawerować
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
Dzięki, jestem złotnikiem, ale grawerka i emalia to moja pasja
Odpowiedz
(09-23-2015, 02:42 PM)silverpaul napisał(a): Pozazdrościłem koledze Orafo i spróbowałem wygrawerować ornamencik. Oto co wyszło:

Najtrudniej jest zrobić cienie

Fan-ta-sty-cz-nie !!!!!  Brawo Paweł zazdroszczę Ci tak pięknej tarczy.

W jakim materiale grawerowałeś ?

(09-23-2015, 02:55 PM)kriss napisał(a): Widzę, że po za emalierami już tylko grawerzy zostali na forum. A gdzie złotnicy/srebrnicy ZąbkiZąbkiZąbki
Jak dla mnie możesz zazdrościć koledze Orafo częściej. Będzie miał kto SK. Leszkowi tarcze grawerować

Myślisz że ktoś mi kiedyś wygraweruje ?? Biggrin Biggrin Biggrin
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
Tej swietna robota! Widac jeszcze jakies "skazy" gdzieniegdzie ale jako całoksztalt jest swietnie!. Robiles wszystko rylcami czy uzywales tez frezow do wybrania wiekszych powierzchni? Rylce ręczne czy moze pneumatyczne? Jakiej to jest srednicy? I w czym to wyrzeźbione? Srebro czy jakas stal, alpaka? Te przebarwienia na krawedzi mnie zastanawiaja Język
Odpowiedz
Średnica ok. 35 mm, jeden ulubiony rylec fasetowy, większe powierzchnie wybrane frezem kulką 1 mm. Grawerka pneumatyczna GraverMax8, srebro, przebarwienia to nie starta oksyda
Dzięki za dobre słowo Uśmiech
Z drugiej strony, ciekawe jak wyszłoby z emalią UśmiechUśmiechUśmiech
Odpowiedz
(09-23-2015, 03:43 PM)mnap89 napisał(a): TWidac jeszcze jakies "skazy" gdzieniegdzie

Marek masz młode 25 letnie oczy to widzisz, ja mam 50 lat (6 stycznia Biggrin ) i widzę tylko samo dobro. :-)

Dobrze że nam Marku pomagasz swoimi konstruktywnymi uwagami bo może z nas jakiś Faberge jeszcze wyrośnie. :-)

(09-23-2015, 03:48 PM)silverpaul napisał(a): Średnica ok. 35 mm, jeden ulubiony rylec fasetowy,

Z drugiej strony, ciekawe jak wyszłoby z emalią UśmiechUśmiechUśmiech

Nie wiem co to za rylec bo ignorantem jestem i nawet blachę "wałuję" zamias "walcowac" Biggrin  ale wyszło pięknie.

Jaki to materiał to może będę mógł pomóc w emaliowaniu Serce Serce Serce

ps. Paweł super praca - zobacz w google : enagraver Benzinger.
.
Odpowiedz
Moim wzorem do naśladunku jest Sam Alfano, ale zobaczę Benzingera
Odpowiedz
(09-23-2015, 04:16 PM)silverpaul napisał(a): Moim wzorem do naśladunku jest Sam Alfano, ale zobaczę Benzingera

trzeci raz nie zapytam o materiał bo mnie zlewasz
.
Odpowiedz
Już wcześniej pisałem, że srebro. U mnie tylko srebro lub złoto, nic innego. Nie zlewam Cię
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości