Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamień zmieniający barwę. Co to za kamień?
Rainbow 
 Kamienie w zależności od oświetlenia zmieniają kolor, od lekko zielonego, niebieskiego, fioletowego po czerwony. Podobno była droga, więc nie zą to raczej kamienie syntetyczne. Z tego co już zdołałam się dowiedzieć najprawdopodobniej będą to aleksandryty. Czy mógłby ktoś powiedzieć mi co to są za kamienie i ile są mniej więcej warte?
Odpowiedz
najprawdopodobniej aleksandryty, najprawdopodobniej synteza, najprawdopodobniej zero
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
Cena to w zależności ile płacą za stłuczkę szklaną w punkcie skupu surowców wtórnych . 
Odpowiedz
To wcześniej to było do obywatele Kfadrata żeby nie pisał że nic
Odpowiedz
Mleko - wybacz żarty kolegów ale musisz zrozumieć ze my nie jesteśmy jasnowidzami - takie coś trzeba zobaczyć w oryginale nawet nie na zdjęciu - wziasc w rękę pod lupę i wtedy można coś powiedzieć. Na początku tez chciałem zażartować i powiedzieć ze jest to Kameleonit i w każdym koloze ma inna cenę. ale zrezygnowałem bo możne ktoś by uwierzył. Pozdrawiam
Odpowiedz
(11-23-2015, 07:47 PM)Nordwind napisał(a): Mleko - wybacz żarty kolegów ale musisz zrozumieć ze my nie jesteśmy jasnowidzami - takie coś trzeba zobaczyć w oryginale nawet nie na zdjęciu - wziasc w rękę pod lupę i wtedy można coś powiedzieć. Na początku tez chciałem zażartować i powiedzieć ze jest to Kameleonit i w każdym koloze ma inna cenę. ale zrezygnowałem bo możne ktoś by uwierzył. Pozdrawiam

Cóż domyślałam się, że nie otrzymam konkretnej odpowiedzi co do tego czy kamień jest naturalny czy też nie. Moim celem było dowiedzenie się czy to w ogóle jest Aleksandryt. W każdym bądź razie dziękuje za odpowiedz i rownież pozdrawiam 
Odpowiedz
odp > tak aleksandryt - syntetyczny

Nordwind dobrze pisze ale w tym przypadku mozna byc pewny ze to synteza
co prawda przydałyby się lepsze zdjęcia tzn - makro ! plus dodatkowo opis w co np. jest oprawiony zloto srebro plastik ?
lecz po tym co widac kamienie są dość duże i praktycznie identyczne - aleksandryt jest bardzo rzadkim kamieniem i w dodatku najczęsciej bardzo małym = kamienie powyzej 1ct (dobrej jakosci) są bardzo drogie ! dodatkowo kazdy kamien bedzie mial troche inna barwe oraz zmiana koloru tez bedzie inna wiec zeby wyciąć np. 8x identycznych kamieni musisz je wyciąć z 1 duzego kamienia
a jak by ktoś mial taki wielki aleksandryt dobrej jakosci to raczej napewno nie pociołby go na 8 mniejszych Puść oczko
Odpowiedz
A bardziej prawdopodobne, że to korund syntetyczny o barwie aleksandrytu
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości