Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matowienie srebra
To znowu ja ....

Mam do szanowego gron FOrowiczow dwa pytania dotyczace matowienia srebra jak i jego "rysowania". Ja postanowilam matowac srebro flizem sciernym lub papierem. Nie wiem czym uzyskac wyglad porysowanego srebra Zdjecie 1. i jak uzyskc efekt " wybijanych dziur ze zdjecia 2 ?

Za odpowiedzi dziekuje bardzo

Załączone pliki Miniatury

Drugie Foto

Załączone pliki Miniatury

pierwsze to masz walnięte kilka razy punca repuserska i później zmatowione
drugie to może najpierw zrysować czymś, np. rysikiem traserskim i później zmatowić..?
Sad 
Dziekuje za podpowiedz, Tym rysikiem to trzeba sie bedzie narysowac Niezdecydowany
obrączke jeszcze mozna bardzo grubym papierem krotkie ruchy w ruznych kierunkach ale takie zrywane. wychodzi cos podobnego
do zdjęcia nr.1 służą młotki , na samym dole podanej str. nr.2 to tzw. sucha igła zawsze trzeba się napracować żeby był ładny efekt.
http://www.srebrnie.pl/showthread.php?tid=615&page=23
Cóż, Erddill ma rację, zadawanie pytań które na forum są dokładnie opisane, jest co najmniej niekulturalne. Zaśmieca się forum, na elektrodzie jest jedna metoda na to, tam nikt się nie pieprzy. Plus błagam pisownia, nie chodzi o interpunkcję, ale o gubienie liter swawolne wielkie literki ciężko to się czyta, nie bardzo wiadomo o co chodzi. no a ostatnie pytanie cóż bardzo niewłaściwe. Erddill może to wiedzieć, może nie wiedzieć, ale wie jedno że ktoś inny napracował się by opisać opisywaną przez Ciebie sprawę. To samo było z rurką.

Ja osobiście niewiele się udzielam, ponieważ mam małą wiedzę, a talent jeszcze mniejszy, ale na większość pytań które miałem, np. co do tego jak powinno się lutować, robić cargi, itp. znalazłem na samym forum po prostu usiadłem i zacząłem czytać, dział po dziale. Polecam, dużo się człowiek może dowiedzieć.
(02-04-2016, 09:40 PM)kolorowy napisał(a): do zdjęcia nr.1 służą młotki , na samym dole podanej str. nr.2 to tzw. sucha igła zawsze trzeba się napracować żeby był ładny efekt.
http://www.srebrnie.pl/showthread.php?tid=615&page=23

Super, dziekuje za kolejna podpowiedz, zeby wybic motkiem powierzchnie musi byc ona nagrzana palnikiem, czy "na zimno" tez da rade ß 
(02-04-2016, 08:49 PM)simoniculus napisał(a): pierwsze to masz walnięte kilka razy punca repuserska i później zmatowione
drugie to może najpierw zrysować czymś, np. rysikiem traserskim i później zmatowić..?

mam u siebie punce kuliste, chce wlasnie dokupic rozne inne, jedna z nich miala wlasnie taka srukture, jak te kolczyki....
Jedno tylko male pytanie, blache wczesniej nagrzac, czy na zimno stukac ?

Pozdrawiam M 
Po wyczynach?

To jak sie kogos czepiam ? Jak sie moje posty komus nie podobaja, to nie czytam, a nie ublizam- Jak nie mam nic do powiedzeia, to sie nie odzywam. Wiele jest postow , ktore sie powtazaja, atakujecie wszystkich tak ?

Z ludzmi, ktorzy sie do mnie w normalny sposob osnosza, rozmawiam tez "po ludzku".

A poza tym, dziekuje za informacje. Poprobuje jak mowiles, na zimno i na goraco.

M

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości