Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soczewka w obrączce a rozmiar???
(04-18-2017, 11:05 PM)Ryszard68 napisał(a): Jak normalnie masz 23 to z soczewka zamow 22.5 i bedzie git. Ze skorpionem wspolpracuje wiele lat. Porządna firma i wyroby.

Nigdy nie pracowałem z w/w firmą lecz w innej firmie w której pracowałem dla współpracujących sklepów były dawane nasze mierniki rozmiarów inne dla matek soczewkowych a inne dla płaskich środków i bardzo rzadko trafiały się poprawki rozmiaru.
Może dlatego moja irytacja faktem że ktoś po przymiarce zamawia rozmiar lub pół mniejsze  Biggrin Biggrin Biggrin
Odpowiedz
Skorpion nie daje żadnych mierników. A co do zmierzenia dokładnie rozmiaru to też moze się to różnica w zależności od sklepu...dlaczego? Ja mam dwa trzpienie miarowe i ten sam pierścionek na pierwszym ma np rozmiar 14 a na drugim 15. Jest dokładnie rozmiar różnicy. Zamawiający ze skorpiona obrączki z doświadczenia wiem, którego użyć żeby rozmiar się zgadzal Uśmiech
Odpowiedz
@Ryszard68

Dziękuje za odp. dotyczącą rozmiaru.
Jeśli chodzi o firmy - gdzie prawdopodobnie zakupie obrączkę jeśli zdecyduje się na złotego skorpiona to mam 3 internetowe nie chce wymieniać aby nie było że reklamuje. Ale zaproponowały mi te 3 firmy korzystaną cenę w porównaniu co do firmy w moim mieście gdzie przedział cenowy wyszedł 600-zł taniej za to samo. o tych samych parametrach. Nadmienie że wysłałem do 10 firm aby przedstawiły mi swoją propozycję cenową. i tylko 3 może 4 firmy były godne uwagi jeśli chodzi o cenę bo o renomę się nie martwię dużo czytałem na ich temat więc tutaj mam nadzieję że jestem spokojny.

@kolorowy
Byłem w 3 zakładach jeden zakład mi tylko zmierzył rozmiar reszta powiedziała że przy zamówieniu mierzy hehe Uśmiech rzecz jasna wiadomo o co chodzi. Ale trochę nie tak....

Owszem da się wyczuć jak troche się już naczytasz to wtedy wyczujesz ale jak przychodzi jak ja na początku szaraczek który anibe ani kukuryku to można wcisnąć kit. Natomiast jak trochę poczytasz to już bardziej czujesz się pewniej w rozmowie. Tym bardziej że jestem dociekliwy i jak mówisz da się wyczuć czy ktoś ma pojęcie czy też obiecuje cuda na kiju.

@Ryszard68
W sklepach właśnie skorpion nie daje mierników specjalnie od nich.
Te obrączki które są od skorpiona w sklepie to chyba rozmiar 24 jako próbnik czy tam tester jak zwał tak zwał dla kumatych wiadomo o co chodzi.

Szkoda że nie mogę zmierzyć u ciebie obrączki aby mieć pewność co do rozmiaru jeszcze będę w rzeszowie niedługo to może tam mi sprawdzą rozmiar w jednym czy drugim sklepie.

Od brata swojego pożczyłem taką miarę jeśli znacie tą firmę to możecie powiedzieć czy jest ok. Jak nakładam na palec rozmiar 22 to zdejmuje mi się bardzo ciężko jest bardzo dopasowana. Natomiast 23 jest ok w sam raz. Nie spada mi, ale nie ciśnie i zdjąć mi jest wygodnie.

[Obrazek: 2628dhy.jpg]

[Obrazek: f3cc3e9a47d0c.jpg]
Odpowiedz
Idz do kilku sklepow i powiedz, ze chcesz kupic srebrna obraczke. Poprzymierzaj, dopasuj rozmiar i podziekuj. Jezeli w kilku sklepach bedzie ten sam rozmiar to bedziesz wiedzial napewno. Co do miernika ze zdjecia...nakladajac na palucha zwroc uwage, ze jest on dosc ciezki i czesto mozna sie pomylic o rozmiar. Chyba, ze mozesz zdjac obraczki miarowe z druta to co innego.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości