Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ile to może kosztować, czy ktoś się podejmie?
Witam!
Od dawna mam problem ze znalezieniem srebrnego pierścionka o właściwym rozmiarze, którego nie trzeba byłoby zmniejszać i który nie wyglądałby jak dla 5-cio letniej dziewczynki Rumieniec

Dlatego moje pytanie brzmi: czy jubilerzy podejmują się wykonania takiego pierścionka jak ten w lewym górynym rogu powyższego zdjęcia?

http://img04.allegroimg.pl/photos/orygin...1349142499

Posiadam już dokładnie taki sam (za duży 2 lub 3 rozmiary), obawiam się jednak zmniejszać go, dlatego chciałam zamówić wykonanie identycznego, lub podobneo. Chodzi mi o bardzo prostą formę i równie prosty, naturalny kamień (nie odpowiadają mi estetycznie pierścionki z cyrkoniami).

Z tego co wiem, pracownie jubilerskie wykonują raczej zamówienia na złote wyroby, srebro jest raczej nieopłacalne...

Mieszkam w Krakowie, może ktoś zna dobrą pracownię jubilerską lub orientuje się ile może kosztować taka usługa?
Odpowiedz
pewnie, ze sie znajdzie. Tylko trzeba zalozyc, ze taki pierscionek nawet ze srebra nie bedzie kosztowac 30, 50 ani 100pln. Zeby wykonac takie cos "od podstaw" trzeba bedzie sie chwile napocic.
Odpowiedz
Hmm, w takim razie może lepszym pomysłem byłoby zmniejszenie pierścionka?
Niestety, mam złe doświadczenia ze zmniejszaniem, dwa srebrne pierścionki zostały w ten sposób zdeformowane a kilku innym kategorycznie odmówiono zmniejszenia (ze względu na koszyczkową, przestrzenną konstrukcję i konieczność zmniejszenia o 3,4 rozmiary).

Ten, który mam należałoby zmniejszyć ok. 2 rozmiary, czy grozi to uszkodzeniem konstrukcji lub odksztalceniem obrączki?
Odpowiedz
jesli nie bedzie tego robila malpa albo idiota to nie powinno z tym byc duzego problemu. Bedzie pewnie kosztowac troche wiecej niz zwykle bo moze bedzie trzeba wyjac perle, dopiero zmniejszyc i zakuc spowrotem. Generalnie nie jest to niewykonalne
Odpowiedz
Wink 
(01-18-2011, 08:15 AM)kfadrat napisał(a): jesli nie bedzie tego robila malpa albo idiota
Ząbki

Zmniejszenie powinno się udać i na pewno mniej będzie kosztować, ale co do wyrobów ze srebra na zamówienie to proponował bym zajrzeć do galeri internetowych typu arsneo, są tam twórcy którzy głównie w srebrze "robią" i powinni się podjąć takiego zlecenia.
Odpowiedz
Witam, jeśli ma być zmniejszony max do 3 rozmiarów to uważam, że można wykonać taką usługę bez obawy że osadzona perełka wypadnie. Ja bym osadził pierścionek na ''własnej konstrukcji trzpieniu'', następnie przeciął obrączkę i podwinął do żądanego rozmiaru. Następnie pilnik, lutowanie ponownie pilnik, polerka i gotowe. Najważniejsze żeby nie ruszyć przy podwinięciu konstrukcji ''koszyczka'' i tym samym perełki. Koszt takiej usługi w granicach 20/30zł w zależności od cennika w danym zakładzie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości