Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inny niż wszystkie pierścionek zaręczynowy do 15 tysięcy
Stoję przed wyborem pierścionka zaręczynowego. Niestety, jestem dość zielony w sprawach biżuterii i diamentów, dlatego byłbym bardzo wdzięczny za ukierunkowanie mnie.[/color]

Jako osoba zielona, moim pierwszym typem był oczywiście niesamowicie wywindowany przez popkulturę Tiffany, względnie Cartier. Zainteresowałem się akurat tym drugim i skontaktowałem się z jednym z salonów - akurat w Pradze, bo o ile mi wiadomo w Polsce żadnego nie mamy. Jako że interesuje mnie absolutna prostota i klasyka, byłem zafascynowany 1895 Solitaire Ring. Przedstawiono mi kilka ofert w zakresie 3200-3500€, czyli powiedzmy w moim budżecie. Niestety jako osoba nowa w tych tematach nie sądziłem, że oferowany za te pieniądze diament 0.2 czy tam 0.25 karatowy będzie taki malusieńki. Rozmiar tego typu diamentu sprawdziłem w jednej z polskich sieciówek, żeby zyskać ogólną orientację - był naprawdę malutki. Podjąłem decyzję, że 0.5 karata to minimum, ale takie diamenty od Cartiera przekraczają mój budżet co najmniej dwukrotnie.[/color]

Urodził mi się w głowie pomysł zakupu pierścionka używanego. Pomijając kontrowersje związane z samą ideą, czy warto kupować taki pierścionek? Czy łatwo poznać (wizualnie), że pierścionek nie jest nowy, był użytkowany na przykład kilka lat? Czy jest jakieś miejsce w internecie, gdzie łatwo znaleźć wspomniany używany Solitaire Ring od Cartiera?[/color]

Urodził mi się też drugi pomysł, którym jest porzucenie prestiżu marki i kupno dobrej jakości diamentu w dobrej cenie i zaniesienie go do dobrego, niesieciowego jubilera celem złożenia w pierścionek zaręczynowy. Niestety tutaj nie mam absolutnie pojęcia gdzie, co i jak. Czy jesteście w stanie polecić sklepy internetowe lub lokalne z dobrej jakości diamentami? To samo pytanie o jubilera. Moja lokalizacja to Kraków. Interesuje mnie możliwie najlepszy diament co najmniej 0.5 karata, obrączka z białego złota. Budżet jak w temacie - 15 000 PLN.[/color]

Co do sieciówek - w internecie można spotkać przeróżne opinie na temat jakości i jej stosunku do ceny w produktach znanych sieciowych marek na A, K (a raczej W) czy Y. Ile jest w tym prawdy? Na pewno plusem tego typu rozwiązania dla laika jest to że wchodzę, płacę i "mam spokój". Niestety mam wrażenie, że to nie jest zbyt optymalny sposób na zagospodarowanie pieniędzy. Trafiłem na firmę Aclari, mają nawet salon w Krakowie, w założonym budżecie udałoby się dostać nawet 0.7 karata (oczywiście wszystko zależy od innych parametrów). Czy ktoś z Was miał styczność z tą firmą i mógłby polecić lub odradzić?[/color]

Będę niesamowicie wdzięczny za pomoc![/color]
Odpowiedz
Polecam kontakt
http://www.krissart.pl/O%20Nas/O_Nas.html
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz
(01-01-2020, 12:10 PM)Mazur napisał(a): Polecam kontakt
http://www.krissart.pl/O%20Nas/O_Nas.html

Dzięki za reklamę Ząbki
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości