Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka polerka
Witajcie.
Mimo że "trochę"  już zajmuje się srebrnymi drucikami i plecionkamiUśmiech przyszedł dopiero teraz czas  kupić polerkę.
Bębnową mam.
Do tej pory było stosowne inne rozwiązanie: dobra i stosunkowo cicha wiertarka w imadle odpowiednim i tarcze szybko wymieniane bo każda tarcza nakręcona na porządną śrubę.
Była tak ustawiona i ma takie tarcze ze mogłem szybko przeskakiwać z jednej roboty na drugą.
Cała zabawa polega na tym że : może to nie zgodnie z zdrowym rozsądkiem, ergonomią i wygodą pracy ale był tam dysk elastyczny do przyczepiania papieru ściernego na rzepy , do tego dysk twardy, , kamienie ścierne ,tarcze materiałowe, filcowe itp.
Teraz  przy obróbce wstępnej bursztynu-zdzieraniu kory i zwietrzeliny wykorzystuje włókninę ścierną nakładaną na trzpień.
Jak widać mnogość tarcz ściernych i polerskich, wszystko obsługiwane w wiertarce więc mocowanie i zmiana to chwilka.
Polerka moja tak zrobiona działała po 10- 12h  dziennie, oczywiście nie codziennie ale bez problemu wytrzymywała lata takiego katowania .Ostatnio sam z siebie wykruszył się ,zablokował i de fakto wybuchł wentylator w wiertarce-plastikowy wiatraczek montowany przed silnikiem. Stwierdziłem ze czas może kupić porządniejszą i cichszą polerkę /szlifierkę.
Fajnie jak by miała regulacje obrotów -bo to się przydaje do bursztynu, oraz możliwość przerobienia, dodania głowicy takiej jak ma wiertarka....bo ten sysyem chyba się najlepiej sprawdza w szybkim wymienianiu różnych tarcz
Pytanie: co polecacie -firmy, modele. będę wdzięczny za podpowiedzi .
Odpowiedz
Witaj, jeśli chodzi o polerkę mechaniczną to ja polecałbym stołową z silnikiem i trzpieniem stożkowym. Na takim trzpieniu masz możliwość jeszcze szybszej wymiany tarcz. Do obrotów najlepiej falownik. Ewentualnie można też zrobić szybką wymianę trzpienia na inne tarcze. Zobacz na rozwiązania firmy avalon, są praktyczne i dobre. Mają jedno lub dwustanowiskowe. Ja mam na dwa stanowiska, ale z reguły i tak pracuję na jednej stronie, wiec myślę pojedyncza wystarcza.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości