Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legalizacja wagi jubilerskiej i metkowanie wyrobów
1. Z jakiego aktu to wynika? najlepiej znaleźć u źródła - z doświadczenia wiem, że informacje przekazywane od osób w urzędach mogą być sprzeczne
2. Wg mnie bardziej --> X.XX g. Ag

O konieczności legalizacji wagi upierała się Pani z Urzędu Probierczego (ale mam wrażenie, że nie do końca chciało się jej mnie słuchać). Pokierowała mnie dalej do Urzędu Miar i Wag gdzie może będą mogli mi coś podpowiedzieć, ale odsyłali mnie z miejsca na miejsce, aż w końcu ktoś powiedział, że ich zdaniem nie jest mi potrzebna legalizacja (jeśli nie ważę przy kliencie i waga srebra nie wpływa na cenę wyrobu) jednak dla świętego spokoju radzi, aby ją zalegalizować. Więc w sumie po 7 telefonach nikt do końca nie był mi w stanie odpowiedzieć na moje pytanie dając 100% pewności. 

Stąd moje pytanie aby w przypadku jakiejś kontroli nie mieć problemów Uśmiech 

z oficjalnych danych znalazłam jedynie taki zapis:
[font="Fira Sans", "Helvetica Neue", Helvetica, Roboto, Arial, sans-serif]Art.  8.  [Przyrządy pomiarowe podlegające prawnej kontroli metrologicznej; sposoby i zakres kontroli][/font]

[font="Fira Sans", "Helvetica Neue", Helvetica, Roboto, Arial, sans-serif]1.  Przyrządy pomiarowe, które mogą być stosowane:
........
6) w obrocie[/font]
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Legalizacja wagi jubilerskiej i metkowanie wyrobów - przez Arri - 03-30-2021, 02:38 PM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości