Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sklep internetowy
Witam serdecznie . Znalazłem sobie sklep z wysokiej jakości półproduktami jubilerskimi i całkiem sporym wyborem. Sklep znajduje się w Izraelu i oczywiście prowadzi sprzedaż wysyłkową . I  stąd moje pytanie czy zamawiając w Izraelu i sprowadzając produkty do UE będę obarczony dodatkowymi kosztami typu cło Vat itp.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że tak. Izrael uczestniczy co prawda w konkursie Eurowizji, ale na razie w Europie i Unii nie jest. Australia zresztą też w Eurowizji uczestniczy.
Sprawdzałem jak się ma sprawa ceł po Brexicie, i niby można z Unii do WB wwozić bez cła bo jest umowa, ale haczyk jest taki, że wyłącznie towary
wytworzone na terenie Unii. Np. drukarka DWS wyprodukowana w Italii wjedzie do WB z Polski bez cła, ale już Solidscape wyprodukowany w USA, zostanie
oclony. Myślę więc, że o ile europejskie produkty wysłane z Izraela mogą być z cła zwolnione, to nieeuropejskie będą już z haraczem. A może być też tak,
że wszystko z Izraela oclone będzie, o ile nie ma jakiejś umowy o bezcłowym przepływie towarów.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości