Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KRYZYS branży jubilerskiej
Witam, postanowiłem założyć wątek odnośnie kryzysu w branży jubilerskiej. Osobiście zanotowałem w moich dwóch punktach sprzedaży znaczny spadek obrotów. Sytuacja ta ma miejsce w zasadzie od połowy 2010 roku. Z rozmów przeprowadzonych z innymi firmami oraz pracownikami większych firm zaopatrujących mnie wynika że ogólna sytuacja w Polsce jest bardzo zła jeżeli chodzi o sprzedaż biżuterii srebrnej i katastrofalna jeżeli chodzi o biżuterię złotą Niezdecydowany Na razie tniemy koszty, kusimy promocją i wyprzedajemy towar a uzupełniamy w małych ilościach tylko bestselery. Czekam na opinie w/w temacie. Pozdrawiam.
Odpowiedz
To ja może wkleję statystyki wejść pewnego sklepu z biżuterią z którym jestem zaprzyjaźniony (bez wartości liczbowych, po prostu by pokazać trend):

[Obrazek: statystykar.jpg]

Jak widać właśnie od połowy 2010 roku zaczęły się spadki.
A powinien być wzrostUśmiech Nawet nie było zwykłego wzrostu w okolicach świat.
Pozycje w wyszukiwarkach na podobnych miejscach.
Po prostu wszyscy nadużywali pewnego słowa na K... i jednak coś w tym jest.
Ale trzeba zacisnąć zęby i być optymistąUśmiech
Odpowiedz
Nic nie wskazuje aby było lepiej w najblizszych miesiacach, wielu moich kolegów juz zmieniło branże a inni o tym myslą.Mimo ze jestesmy jedna z najwiekszych pracowni na pomorzu tez mamy kłopoty z płynnoscią...
I ta cena srebra , jak dalej tak bedzie rosła to jeszcze bardziej osłabi rynek...Niezdecydowany
Emmix i jak tu byc optymistą?
Odpowiedz
W dniu wczorajszym tj. 20.04.11 cena surowca przekroczyła kwotę 4zł/g. To co się dzieje z surowcem jest po prostu niepojęte. Z rozmów z innymi firmami wnioskuje że taniej to raczej już nie będzie. Złożyłem zapytanie o medalik do hurtu dla kolegi to nie potrafił mi powiedzieć ceny ponieważ nie wie czy za kilka dni nie dołoży jeszcze do tego interesu.
Odpowiedz
Ceny srebra naprawdę zabiją. I rosną bez końca... Za to zapasy i stare produkty mogą być atrakcyjne cenowoUśmiech
Oczywiście nowe coraz droższe.
Odpowiedz
http://www.money.pl/gielda/surowce/dane,srebro.html

Już prawie 50$ za uncje... w ciągu ostatnich 6miesięcy 100% w górę. Tylko ostatnie 3 miesiące 75%
Odpowiedz
lekko to nie jest juz od dłuższego czasu heee....cóz uważam ze z samej sprzedaży człowiek nie wyżyje....usługi jeszcze raz usługi....myśle to jest jakas recepta.
...co moge powiedziec pracując hmmm na wiosne lato zawsze było wiecej kupujących wiecej zlecajacych jakies poprawki przerabianie biżuteri...stali klijenci chcą sie pokazać przeciez....Uśmiech
od dawna już w znacznym stopniu rynek wyprał plastik i inny szajs kupowany w sklepie z ciuchami....wiecej zadowoli sie tandetą niestety ...
Odpowiedz
Kryzys gospodarczy objął cały świat, nawet stany zjednoczone dość mocno go odczuły, cjociaż maja stabilniejszą gospodarkę od naszej, oprócz usług i wyprzedaży można jeszcze spróbować eksportu do Szwecji na przykład Uśmiech
Odpowiedz
mnie osobiście przeraża ze prawie nikt już nie graweruje.w moim mieście są dwie osoby które graweruja w tym moj mistrz hee Uśmiech i widze ze, jak kiedys(rok temu) zawsze codziennie rano szykowałem po 4-5 blaszek aluminiowych bądz z mosiądzu pod grawerunek, tak teraz jest padaczka może z 1 przygotuje na dwa tygodnie-miesiąc.
Odpowiedz
Ręczny grawer? Teraz wszystko laserkiem i CNC mój Panie. Puść oczko
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości