egzamin czeladniczy/mistrzowski
egzamin czeladniczy/mistrzowski
(11-27-2013, 05:13 PM)cactoos Dobra woskarka potrafi zrobić 2 - 3 tysiące wosków dziennie.
(11-27-2013, 03:12 PM)cactoos Za 5 zł masz kolejkę producentów jak stąd do księżyca.
(11-27-2013, 05:13 PM)cactoos Dobra woskarka potrafi zrobić 2 - 3 tysiące wosków dziennie.
(11-27-2013, 03:12 PM)cactoos Za 5 zł masz kolejkę producentów jak stąd do księżyca.
Nie rozumiem dlaczego firma MUSI sprzedawać 100 kg złota miesięcznie? Napisałem, że koszt wynosi 3 zł. Są firmy w których złotem czy platyną zajmuje się tylko kilka osób a reszta pracowników np. srebrem. Są też firmy - jak "A" które sprzedaż biżuterii traktują tylko jako dodatek do oferty zegarków. Nie zamierzam niczego udowadniać. Ja sprzedawałem gotowe wyroby ze srebra za 90 groszy/gr + cena materiału. Mogę tego chłamu odlać 500 kg miesięcznie, ale odpuściłem sobie produkcję i zajmuję się czym innym. Cena usługi odlania 1g srebra nie przekracza dzisiaj 35 groszy netto - uwzględniając pracę woskarek i koszty prądu, wosków, masy itp. oraz zysk odlewni. Dodaj sobie do tego wynagrodzenie człowieka, który przekłada z bębna do bębna a nie przekroczysz 80 gr. Srebro - złoto, jaka różnica? Ubytki w masowej produkcji praktycznie nie istnieją bo samo odlewanie odbywa się w osłonie gazów szlachetnych a szlamy z bębnów polerskich idą do odzysku. Nawet z wody do płukania podczas złocenia odzyskuje się kruszec. Tylko z płuc się jeszcze nie odzyskuje.
ED
Nie wydaje Ci się, że oddalamy się cokolwiek od tematu wątku? 
Osiągniecie kosztu produkcji 3zł/gr? No nie wiem. Gdyby przyjąć koszt pracownika 3000 (W tym pensja +ZUS+podatki) czyli naprawdę niewielki, to na każdego pracownika musiano by miesięcznie sprzedać 1kg złota aby było na pensje. Jak policzę kilku pracowników i jeszcze amortyzacje maszyn a to jak sam pisałeś pewnie i ponad 100000 przekroczy to jakoś ciężko mi opłacalność znaleźć.
Co do bezstratnej produkcji i odzysk we własnym zakresie to kolejne koszty urządzeń i pracownik. I czy na pewno jest to całkowicie bezstratne??? Nie wiem firmy rafinujące zawsze liczą ubytek. A koszty rafinacji nie należą do najniższych.
Także z tymi ubytkami to chyba nie tak do końca?
Czy obróbka złota i srebra się różnią? Tak, przeważnie jakością a co za tym idzie technologią.
Co do 5zł/gr słyszałem wcześniej od znajomego że są tacy co robią za tyle na gotowo.
Ostatnio ten sam znajomy poszukiwał chętnych którzy by mu zrobili wyroby wprawdzie składane białe/żółte + brylanciki i płacił koło 20zł/gr (jego odlewy) Kolejki nie widać.
Czyżby ci od 5zł/gr nie byli wstanie osiągnąć zadowalającej go jakości???
Cytat:Co do 5zł/gr słyszałem wcześniej od znajomego że są tacy co robią za tyle na gotowo.Napisałem przecież, że za 5zł znajdziesz wykonawców bez problemu. Napisałem też, że firma wykonująca na własne potrzeby mieści koszty w 3 zł.
Cytat:Co do 5zł/gr słyszałem wcześniej od znajomego że są tacy co robią za tyle na gotowo.Napisałem przecież, że za 5zł znajdziesz wykonawców bez problemu. Napisałem też, że firma wykonująca na własne potrzeby mieści koszty w 3 zł.