Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ramka na fotografie / obraz z miedzi.
(07-06-2011, 12:01 AM)kageki napisał(a):
(07-05-2011, 10:23 PM)zloty68 napisał(a): To forum zaczyna się robić coraz ciekawsze Aniołek Zły Język Ząbki Ząbki

Jak mamy to rozumieć? :> Te emotikony są mylące.

Sorki tak mi się jakoś nawciskało.Chodziło mi tylko oto że to pierwsze takie forum na którym ludziska sobie pomagają a nie tylko licytują się swoją wiedzą czasami tylko teoretyczną.Kiedyś wyczytałem że średnia życia forum to jakieś trzy,cztery lata zobaczymy jak będzie Puść oczko
Odpowiedz
Z pomocą Mirka udało mi się znaleźć miskę i smołę w ludzkich cenach i z Niemiec Puść oczko

http://www.zujeddeloh.de/produkte/goldsc..._1696.html

Do tego pewnie lepsza skórzana obręcz niż ta guma nie?

http://www.zujeddeloh.de/produkte/goldsc..._1699.html

Zastanawiam się czy wybrać miękką czy twardą. Jakieś sugestie? Puść oczko

http://www.zujeddeloh.de/produkte/goldsc..._1701.html

To też jest smoła repuserska? Niemieckiego kompletnie nie znam a tłumacz tego nie tłumaczy. Puść oczko

Edit:
Zapomniałem że miałem narysować. Puść oczko

[Obrazek: th_154153698_SDC13179_122_342lo.JPG]

Czerwone kreski to miejsca gdzie chce to zlutować. Może łatwiej było by na prosto? Tak pewnie zlutuje to jednak na prosto łatwiej będzie.
Czerwone liście, łodyżki i pnącza będą z mosiądzu a winogrona zielone z alpaki. Ramka miedziana. Może motyw winogrona będzie większy w tych granicach zaznaczonych ołówkiem i te pnącza się będą wiły w obie strony miedzy tymi żeberkami i czasem jakiś listek się mniejszy pojawi, nie chciało mi się tego całkiem wymyślać jeszcze i rysować. Puść oczko

Odpowiedz
Do miski pasuje guma, sprawdza sie, dobrze tlumi wibracje i micha sie nie slizga. Jesli chcesz kupic ring skorzany, licz sie z kosztami, duzo drozszy, ale wielofunkcyjny, mozna w nim mocowac rozne wypukle detale do repusowania, typu male wazy, miseczki, kubeczki, jednak lepiej trzymaja sie w smole.

Te tabliczki to jest smola grawerska, doskonale przylepia i trzyma detal, ale do tloczenia wzorow jest kiepska.

Niemcy sprzedaja dwa rodzaje smoly: czerwona - twardsza, lepiej trzymajaca male detale i czarna - bardziej miekka, do duzych repusow. Czarna bardziej babelkuje przy podgrzewaniu, pieni sie. Obie wystepuja w sprzedazy pakowane w foremki z foli aluminiowej lub w duze puszki metalowe, tak jak farba. Do wypelnienia tej michy potrzeba ok 2 kg, czyli tyle co sie miesci w foremce aluminiowej, jak zwykle praktycznosc niemiecka bieze gore.

Jak juz bedziesz mial smole i miche, musisz wlozyc jedno w drugie.

Proponuje owinac zimna smole w gruba foliowa torbe i przywalic w to mlotkiem, rozsypie sie na kawalki jak bryla lodu. Potem wsypywac pokruszona w miske i podgrzewac, uwazajac aby sie nie pienila za mocno, bo odparowuje z niej olej i pogarszaja sie wlasciwosci plastyczne, czyli twardnieje. W czasie wypelniania tak operowac zrodlem ciepla (palnik, opalarka elektryczna) i tak wkladac kawalki aby nie dopuscis do powstania duzych babli z powietrzem.

Ale w tej misce ramki nie poklepiesz tylko winne grono z dodatkami Uśmiech

Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości